Namalujte si obraz

Nespokojenost s vlastním výtvarným projevem si nese většina z nás už od dětství. Známka z předmětu kreslení sice většině vysvědčení nekazila. Ale vzpomínka na snahu, kterou bylo nutné při tvorbě výtvarného dílka vyvinout, byla vzhledem ke konečnému výsledku neúměrně vysoká. S výkresem, se kterým většina z nás nebyla nikdy spokojená. Dá se říct, že většině dětí výtvarná výchova na sebevědomí moc nepřidala. A tak jako všechno lze postupem času přehodnotit, tak i vztah k této výtvarné činnosti. Na pomoc přicházejí kurzy malování, které lze absolvovat i v dospělém věku. A sebevědomí z vlastní umělecké tvorby tak posílit.

Společná malba

Velkou výhodou je v současné době možnost tuto Akademii malování a kreslení absolvovat z domova, pomoci on-line kurtů. Ve kterých je možné se krok po kroku pod odborným vedením zkušených výtvarníků, naučit tolik potřebné základy, na kterých se dá do budoucna stavět. Často se stává, že po dokončení kurzu se stane z malování celoživotní koníček. Ideálním pracovním nástrojem do začátku je tužka. Kterou započne tato cesta k rozvoji kreativity. Její pomocí začnete plnit svůj skicák prvními kresbami. Další jsou pastelky. Kterými se naučíte zachytit na papír předměty v jejich široké barevné škále.

Malování v plenéru

A pro jemnou motoriku to bude vhodné cvičení před dalšími technikami. Na hranu mezi kresbou a malbou se dostanete pomocí pastelů. Kterými se dá nejen přenést na papír barevná plocha, ale i potřebné detaily ztvárňovaného portrétu, zátiší či oblíbených přírodních zákoutí. Po čase lze pastelem přejít i do abstraktního malování. Akvarely jsou první z řady barev, se kterými je potřeba se postupně seznámit. Tím, že jsou snadno přenosné, je jimi možné tvořit svoje první obrazy ve venkovním prostředí. Jejich rychlé schnutí a ředitelnost vodou je stejně, jako u barev akrylových, velkou výhodou. Těmito dvěma styly malují jak začátečníci, tak profesionální umělci. Kteří často přecházejí k barvám olejovým, které už vyžadují větší odbornost při jejich míchání i vrstvení na plátno. Přesto se lze vlastní vytrvalostí i k tomuto způsobu malby rovněž posunout.