LGBT filmy, které možná neznáte

Kdybys jen tušil (2020)

Film z produkce streamovací služby Netflix, který potěší zejména dospívající generaci. Děj se točí kolem středoškolačky Ellie, která je nesmělá introvertka s výborným prospěchem. Má před sebou nelehký úkol – pomoci nadanému sportovci Paulovi, aby dostal dívku, do které je zamilovaný. Ovšem vše se zkomplikuje, když se do krásné a sympatické Aster zamiluje i Ellie. Ta si není jistá vlastními city a vystává otázka řešení vlastní sexuality, coming outu a jak je těžké být lesbičkou či bisexuálkou na střední škole. Jedná se o komedii s nádechem dramatu, která zaujme nejenom dospívající, kteří si prochází podobným problémem.

pride

Šarlatán (2020)

Tento film se nezaměřuje jen na vztah dvou mužů, ale především na osobnost Jan Mikoláška, slavného léčitele, který působil v 20. století. Jeho umění tkvělo v schopnosti diagnostikovat nejrůznější nemoci, a to bez lékařského vzdělání a léčil nemoci pomocí bylinek, a to i ty, s kterými si ostatní lékaři nevěděli rady. Jeho léčitelství a sexuální orientace byl trnem v oku tehdejšímu komunistického režimu a tehdejší prezident Antonín Novotný ho označoval za šarlatána. V důsledku toho byl i odsouzen k vězení. Film se zaměřuje na jeho život, léčitelství a také na vztah s jeho mladým asistentem. V roli Jana Mikoláška se představil skvělý Ivan Trojan.

lgbt

Já, Simon (2019)

Film, který vznikl podle knižní předlohy, vypráví o středoškolákovi Simonovi, který je gay. Svou orientaci ale před všemi tají a nehodlá se s ní nikomu svěřit. Všechno se ale začne měnit, když si začne dopisovat s anonymním chlapcem, který chodí na stejnou školu jako on. A je také gay. Když ale jeho tajemství vyjde na povrch, musí se vyrovnat se svými city a coming outem. Film citlivě a vtipně zachycuje téma dospívání a vyrovnávání se se svou sexuální orientací. Rovněž i stejnojmenná kniha stojí za přečtení.