Zvířata a útulky

Máte rádi zvířata? Já ano, protože jsou chlupatá. A jistě znáte tuhle dětskou říkanku, která zní: máme rádi zvířata, zvířata, zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst, srst, srst. Určitě tuto básničku znáte. Já jí znám moc dobře a moc ráda si jí taky broukám ještě v dospělosti. Chodím totiž moc ráda do útulku, kde je plno pejsků a mají opravdu příjemnou srst. A bych taky nelhala. Někteří pejsci mají takovou srst, že by si zasloužila opravdu pořádně ostříhat anebo pořádně vyčistit šamponem. Není totiž nic horšího, než když má pejsek zanešenou a cuckovou srst.

Máte rádi útulky?

Nejenže to nevypadá pěkně, ale taky to toho pejska musí opravdu bolet. Jsou to takové jakoby dredy. Jenom si to klidně můžete představit. Zkuste se tahat za vlasy. A určitě zjistíte, že vás to určitě bude hodně bolet. Takže se potom nedivte, když nějaký pes má na sobě zacuchané dredy, že ho to jistě musí bolet. To ale není všechno. Protože i když máte rádi pejsky, jako všechna zvířata, tak se taky o ně musíte pořádně starat.  A já jsem z útulku měla doma dva pejsky a musím říct, že to byli velmi skvělí parťáci do života. Takové malé dvě chlupaté kuličky. A opravdu byli příjemní a trávili se mnou všechny volné chvíle.

Pejsky mám moc ráda.

Taky jsem s nimi moc ráda jezdila na kole. Mé pejsci byli tak dokonalí, že jsem se potom nemohla smířit s tím, když odešli do psího nebe. Nicméně ale i život zvířátek někdy končí. Je to smutné, ale je to tak. Nyní mám dvě kočičky. A musím říct, že bez těchto dvou roztomilých černobílých zvířátek bych asi nemohla už být. A vy máte doma nějaká zvířátka, se kterými se moc rádi mazlíte? Nebo nemáte žádné, protože jste třeba alergičtí nebo byste na zvířátko neměli čas? Důvody jsou vážně různé a je jich mnoho. A je jasné, že každý to musí respektovat. Nicméně ale doporučuji navštívit zvířecí útulky, třeba vám tam padne do oka nový společník.