Proč si tolik lidí bere půjčky?

Pokud se podíváme na televizní reklamy, může nás překvapit, kolik půjček je nám nabízeno. Všechny samozřejmě velice výhodné, s nízkým úrokem a bez zbytečných poplatků. K tomu nám ukazují lidi, kteří jsou díky penězům, které si takto půjčili, šťastní, neboť si mohli dovolit koupit věc, kterou by jinak nemohli.

Není divu, že po zhlédnutí těchto spotů se mnoho lidí rozhodne, že si půjčku vezme. Mohou pro to být dva hlavní důvody. Prvním je touha koupit si něco, co je momentálně mimo naše finanční možnosti a na co nemáme chuť delší dobu šetřit. To je ta lepší varianta, ačkoliv ani tento způsob pořizování věcí není ideální.

pujcka1

Další, poněkud horší možností, která je však častější, je snaha půjčkou vyřešit vlastní špatnou finanční situaci. Například pokud rodina nemá dostatečný příjem na to, aby zaplatila nájem, například kvůli tomu, že jeden z jejích členů přišel o práci, pak se půjčka zdá jako dobré řešení.

Zde je ovšem jeden problém, nad kterým většina lidí v této situaci neuvažuje. Pokud si půjčím peníze, budu mít dostatečný příjem na to, abych své dluhy řádně splácel? A pokud tomu tak není, pak přichází další problém: kde brát peníze na splácení?

pujcka2

Toto je něco, co mnoha lidem v této finanční situaci nedojde. Obvykle totiž nedokážou myslet dlouhodobě. Vidí před sebou pouze možnost, jak zaplatí nájem a další poplatky, ale už nepřemýšlí nad tím, jaké budou následky tohoto rozhodnutí.

Ty se ovšem dříve či později přihlásí. A jak je tito lidé řeší? Obvykle další půjčkou. Tu použijí na splácení té první, ale kde pak vzít na splácení té druhé? A tak se půjčky Money World kupí a dluhy narůstají. Nakonec to obvykle končí exekucí a zabavením většiny majetku.

Jak se tomuto osudu vyhnout? V ideálním případě si vůbec nepůjčovat. A už vůbec takto neřešit špatnou finanční situaci. Věřte, že se vám to v budoucnu jen vymstí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup