Dámské plavky

Plavky jsou kouskem, který nechybí v šatníku žádné ženy. Zatímco pro někoho se jedná pouze o úbor nepostradatelný k plavání v bazénu, moři, slunění se na zahradě, u jezera nebo na pláži, někdo plavkovou kulturou doslova žije, sleduje každoroční trendy a svou sbírku pravidelně doplňuje o různé typy, provedení a barvy.
plavky s puntíky
Historie
Z historického hlediska se první dámské koupací oděvy objevily koncem 18 století, přičemž klasické jednodílné plavky se začaly nosit až začátkem 20. století. V dnešní době je plavek mnoho druhů s každá si tak může vybrat ty, ve kterých se cítí nejlépe.
plavky v celku
Druhy plavek
· Monokiny, neboli jednodílné plavky jsou spojovány především s závodním či kondičním plaváním v bazénu. V posledních letech ale na trh pronikly monokly trendy střihů, barev a potisků a staly se tak oblíbeným kouskem mezi dívkami a ženami každé věkové kategorie.
· Burkiny, tedy plavecký úbor zahalující celé tělo je rozšířený především v zemích islámského vyznání.
· Bikini jsou snad tím úplně nejoblíbenějším typem plavek, a to především k pobytu u moře, kdy se vystavujeme slunečnímu záření. Bikini zakrývají minimum kůže a umožní nám tak dosáhnout opálení bez nevzhledných linií. Samozřejmě i tento druh plaveckého úboru je dostupný ve všemožných provedeních, materiálech a střihách.
· Tankiny jsou variací jednodílných plavek, které dají vyniknout ženským křivkám průstřihem v oblasti torza a propojením horní a dolní části pruhem látky.
dvoudílné plavky
Letošní trendy
· Jednoduché střihy a vzory inspirované asijskou kulturou
· Přírodní motivy jsou nestárnoucí a dominují i letošním plavkovým kolekcím
· Plavky s vysokým pasem laděné do retro stylu
· Modely laděné do Etno stylu, zdobené třásněmi, výšivkami a krajkami.
· Geometrické potisky podtrhující přednosti každé ženy ve výlohách obchodů také zaujmou své čestné místo
Volány jsou snad tím úplně největším trendem a zdobí mnoho plavkových modelů


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup