Jak vybrat správný čaj?

Pokud patříte k milovníkům všech možných čajů, ale už vás nebaví neustále střídat dokola ty stejné sáčkové produkty z běžného supermarketu, poradíme vám, které novinky nebo trendy na trhu musíte rozhodně vyzkoušet.

čajová sklizeň

Čaj je skvělý denní rituál, který u většiny z nás postupně nahrazuje konzumaci kávy. Káva může být těžká do žaludku a zejména tehdy, když jsme zvyklí ji doplnit před samotným popíjením spoustou cukru nebo mléka, může být pro naše tělo velmi obtížné ji strávit. Navíc, v dnešní době už existuje veliká spousta čajových alternativ kávy, v tom smyslu, že obsahují tolik nabuzujících látek, že po kávě už ani nevzdechnete.

Nabízíme několik variant, určených k vyzkoušení. Zejména je dobré zaměřit se na účel, tedy jaký efekt chceme, aby na nás daný výrobek měl.

Ideální je začít s himalájskými bylinnými čaji. Jejich efekt je různorodý, je tedy vhodné vybírat konkrétní druhy podle toho, čeho chceme docílit. Jedná se vždy o kombinaci bylinek, které nás mohou oprostit od mnoha obtíží a dodat nám i našemu celému tělu potřebnou harmonii a klid. Jednotlivé varianty slouží například k povzbuzení naší mysli, nebo naopak mohou zklidnit celé naše tělo a připravit ho na spánek a relaxaci.

čaj a knihy

Zelený čaj matcha je spíše úzce zaměřený, ale také přináší mnoho benefitů našemu organismu. Cena matcha tea se pohybuje kolem 190 Kč za balíček o hmotnosti 100g. Ideální varianta je produkt v bio kvalitě. Jedná se o prášek matcha, který má zelenou barvu a můžete jej lehce rozmíchat ve vodě o jakékoli teplotě. Jeho účinky jsou kromě povzbuzení a navození příjemné energie v těle i mysli také přispívání k detoxikaci vašeho organismu. Je ideální jej kombinovat s dalšími čaji nebo třeba s ovocnými či zeleninovými šťávami, pokud procházíte očistou před příchodem léta, nebo v kterékoli roční době. Ze zmíněného prášku se dá kromě tekutiny vytvořit prakticky cokoli, můžete jej přimíchat do těsta nebo do ovesné kaše, kterou si dáváte k snídani.