Co se stalo v Býčí Skále

Ve druhé polovině devatenáctého století byly při vykopávkách objeveny artefakty, které svědčí o tom, že poblíž městečka Adamov v době paleolitu bývalo lidské sídliště. Soška bronzového býčka pak nález jeskyně ještě více ozvláštnila, a navíc dala i tomuto místu jméno.
·        O několik let později došlo k nálezu, jenž byl opravdu pozoruhodným.
·        Byl jím nález více než čtyřiceti lidských i zvířecích koster.
dobrodružství v jeskyni

Na čemž by asi nebylo až tak nic zvláštního. Prostě to mohla být nějaká pohřební komora. V historii ale čas od času při nějakém zajímavém objevu náhle vytane věta: „Normální by to bylo, kdyby…“ A právě tady se ono pověstné „kdyby“ také objevilo. Kostry měly většinou usekané hlavy i končetiny. Navíc byly tyto ostatky rozházené po celé jeskyni. CO SE TEHDY NA TOMTO MÍSTĚ STALO?
o   To je otázka, na kterou už asi nikdy nenajdeme odpověď.
vystavená lebka

Jen pro silné nervy

Nejprve se vědci domnívali, že mohlo jít o rituální pohřeb, kdy služebnictvo prostě mělo doprovodit svého pána na věčný odpočinek. Což nebylo v dobách minulých žádnou zvláštností. Tato teorie je už ale překonána a nabízejí se místo ní další.
·        Došlo v jeskyni ke krvavému loupežnému přepadení?
·        Může za smrt tolika lidí výbuch nahromaděného zemního plynu?
·        Jednalo se o obětní místo?
Záhady, které budou vždy vzrušovat nejen vědce. Na místo, kde se vše odehrálo, se běžný návštěvník dostane jen ve dnech otevřených dveří. Ale podle senzibilů by se mu měly citlivé osoby vyhnout obloukem. Prý je tu velice negativní energie a z jeskyně se ozývá čas od času záhadný zpěv, který co chvíli vystřídají výkřiky a volání. Že by tu přeci jen něco z dob dávných zůstalo? Pokud přesto seberete odvahu a do těchto míst se vydáte, pak budete muset do Moravského Krasu, do dolní části Křtinského údolí. Tam se ukrývá vysoká bílá skála s puklinou a mnoha tajemstvími.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup