Bydlení v panelákových domech

I když se to každému nemusí moc zdát, realitní kanceláře v čím dál tím větší míře ohlašují zájem o byty v panelácích. Pokud bydlíte v rodinných domech, asi se zrovna sami sebe ptáte, co na bydlení v panelákových domech lidi tak láká a v čem by to mělo být lepší nebo horší. Největší výhodou oproti rodinným domům je jednoznačně cena. Sice roste, ale pořád je to levnější varianta bydlení. Samozřejmě ale záleží také na lokalitě nebo stavu, v jakém se nachází.
Možná byste nikdy neřekli, že bydlení v paneláku je považováno za standard bydlení a to především u nás v České republice. Stále velké množství lidí bydlí na sídlištích.
obytný mrakodrap
Tak jako všechno má i tenhle typ bydlení své příznivce a odpůrce. Někteří si tento styl bydlení nemůžou vynachválit a jiní jsou zase rádi, že v něčem takovém bydlet nemusí.
Další velkou výhodou bydlení v paneláku je dopravní dostupnost. Často se autobusové nebo tramvajové zastávky nachází v bezprostřední blízkosti a není tak problém dostat se kdykoliv do centra samotného města.
Samozřejmě není důležitá pouze dostupnost, ale i vybavenost. Pokud bydlíte na sídlišti, rozhodně máte blízko ke zdravotním střediskům, obchodům nebo parkům.
Co se týká nevýhod, mezi ty můžeme zařadit neustálý hluk, který by měl zůstat za zdmi každého bytu. Asi nepotřebujete slyšet, o čem se zrovna sousedi nad vámi hádají a co sousedi pod vámi stěhují. Rodinný dům má oproti tomu obrovskou výhodu. Navíc zahrada taky není k zahození a přijde vhod.
zvláštní mrakodrapy
Napadlo vás někdy, jaký je ten nejdůležitější faktor, podle kterého lidé volí bydlení v paneláku? Je to revitalizace. Určitě není pro nikoho žádnou novinkou to, že se lidé zajímají o to, zda je budova zateplená, zda byla provedena rekonstrukce oken, výtahu apod. Ty domy, které ještě rekonstrukcí neprošly, jsou značně v nevýhodě. Asi vás nepřekvapí ani to, že negativně jsou vnímány i ty domy, kde prostě není výtah. Nikomu se nechce tahat s nákupem po schodech do pátého patra.
A jak jste na tom vy? Jste odpůrci nebo příznivci bydlení v panelákových domech?