Zásilky plné zeleně

Zasílání rostlin poštou může být oříšek. Záleží na velikosti rostliny, křehkosti a velmi na ročním období v momentě zasílání. Pokuste se vždy vyhnout zasíláním rostlin od prvních mrazíků až po skončení zimních měsíců. Teplota může rostliny vážně poškodit a dokonce i kvalitní obalový materiál či výplň ji nemusí před umrznutím ochránit. Způsob balení se odvíjí od velikosti rostliny. Můžeme je tedy rozdělit na dvě kategorie:

pokojové rostliny

Velké rostliny

Při zasílání vzrostlých rostlin je zapotřebí opatřit jim obalový materiál v podobě krabice nejlépe větší než rostlina. Vždy je pro rostlinu lepší, když půjde do krabice spolu s květináčem. Ten by měl být nejlépe plastový. Rostlině svážeme jednotlivé listy do jednoho trsu, aby nedošlo k jejich poškození. Květináč pevně uchytíme lepicí páskou na dno krabice tak, aby bylo znemožněno jakémukoliv pohybu při transportu. Celou rostlinu zasypeme výplňovým materiálem jako např. flo-pak, truhlářské hobliny nebo zmačkané noviny. Krabici zapečetíme tak, aby rostlina při manipulaci nevypadla, a poté na přední část nalepíme informace o zásilce. Můžeme upozornit na křehkost zásilky a na opatrné zacházení.

Ficus elastica

Malé rostliny

S rostliny menšího vzrůstu je to mnohem snazší. Takové rostliny není nutné přepravovat v květináči, pouze se ujistěte, že přes celou cestu bude mít dostatek vody. Snadným pomocníkem může být několik vrstev mokrých papírových kuchyňských utěrek, které obalíte potravinářskou fólií. Kořeny rostliny můžete také uchovat v mokrém molitanu, který má ve středové části otvor po zasunutí kořenů. Molitan opět obalte potravinářskou fólií, aby nedocházelo k odpařování vody. Rostlinu opět pevně uchyťte na dno krabice pevnou lepicí páskou a zasypte příslušným výplňovým materiálem. Malé rostliny můžete zasílat i v obálkách opatřených o bublinkovou fólii v případě, že zasíláte pouze jednu rostlinu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup