Služba, se kterou ušetříte čas i peníze

V dnešní uspěchané době jsme občas rádi, že se můžeme spolehnout na různé společnosti a firmy, které nám dokážou za přiměřenou cenu nabídnout užitečnou službu.
Vše, co nám může jakkoliv pomoci, tak si samozřejmě zaplatíme. Každá služby je forma podnikání, živí se tím tisíce malých a velkých firem a milióny lidí jich denně využívá – kupuje. Od úklidu, různých domácích oprav, donášky nákupu do domu, přes telekomunikační, poštovní a bankovní služby, zdravotnictví, kadeřnictví a další. Všechny se nedají ani vyjmenovat.
platba bankovní převod
Jedinečná služba SIPO – dříve Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, bylo v bývalém Československu už v 60 letech ojedinělou finanční službou v Evropě. Je od počátku poskytována poštovní službou – nyní Českou poštou. Zkratka SIPO v současnosti se přejmenovala na Soustředěné inkaso obyvatelstva. Účelem SIPO je elektronické odeslání hromadných a pravidelných měsíčních inkasních příkazů, které se odešlou jedinou platbouvšem příjemcům inkasa pouze:         
                  o    za jediný poplatek, pokud inkaso platíte na poště
                  o    bezplatně,bez starostí a v určitý den, místo mnohých trvalých příkazů v bance (na běžném účtu), zavedená bezhotovostní platba SIPO umožní zaplatit například nájemné, elektřinu, platbu za paušální telefonní služby, internet, pravidelné koncesionářské poplatky za TV a rozhlas, školné a jiné pravidelné měsíčné platby.
rychlá, bezplatná služba
SIPO si nejdříve musíte zařídit na poště. Tam vyplníte formulář a dostanete své spojovací číslo. Buď budete chodit na poštu jednou za měsíc a složenkou si inkaso zaplatíte (poplatek 21,- Kč), nebo jednoduše ve své bance dáte příkaz k inkasu SIPO a tím se nemusíte už o nic starat. Nebudete platit žádné poplatky. Jen abyste ve stanovený den tohoto příkazu, měli na svém účtu dostatečnou hotovost.
Abyste nemuseli platit žádné poplatky za odeslání poštou, tak potvrzení o zaplacení SIPO si nechte zasílat na email. Jak z banky, tak z České pošty.