Plánujete si otevřít autodílnu?

Vůbec nezáleží, zda patříte mezi ostřílené automechaniky či se této vášni věnujete pouze ve volných chvílích. Jistě už vás někdy napadlo, že otevření vlastního autoservisu není úplně tak špatný nápad. Mít vlastní a prosperující autoservis je přece sen každého nadšence do motorových vozidel, který musí neustále něco opravovat, rozebírat a opětovně znovu skládat. Jenže opravovat auta v garáži pro známé či kamarády je jedna věc a otevřít si vlastní autoservis je věc druhá. V první řadě se musíme podívat na to, co o takových provozech říká zákon.

oprava auta

Pokud si chcete opravdu pořídit novu živnost a to právě v oboru automechanik, rozhodně to nebude jen tak. Je potřeba splnit základní podmínky pro vznik živnosti, ty se samozřejmě netýkají pouze fyzické osoby, která bude servis automobilů vykonávat, ale i prostoru, kde bude autodílna sídlit.

práce na kole

Autodílnu je možní zřídit jen v budově, která byla řádně zkolaudována za tímto účelem podle platného stavebního zákona. Dále musí být zvolená odpovědná osoba za celý provoz autodílny a provozovna musí být odpovídajícím způsobem označena. Vybavení autodílny už zákon blíže nespecifikuje, proto je jen na vás, co pro svou práci budete potřebovat. Přesto však můžeme narazit na některé vybavení a zlepšováky, které by vám určitě neměli chybět.

  • Plnička kapalin

Plnička kapalin je v každé autodílně neuvěřitelný pomocník. Nejčastěji se využívá k diagnostice kapalin a následnému odsání a doplnění kapalin. To ale není všechno. Dokáže odhadnout kolik je v automobilu provozních kapalin, případně jaký druh kapaliny majitel vozu používá.

  • Elektrický kompresor

Elektrický kompresor je další vychytávka do každé autodílny, který není jistě potřeba dlouze a složitě vysvětlovat. Kompresor slouží zejména k huštění pneumatik automobilů a motocyklů a setkat se s ním můžete v každé autodílně.