Obnovte své kontakty

V posledních dvou letech jsme díky covidu byli nuceni omezit své kontakty s lidmi. Nejen s kamarády, ale hlavně se svou rodinou. Pokud jste měli někoho v nemocnici nebo domově důchodců, nebylo to jednoduché tyto zákazy pochopit, zvlášť, když jste věděli, že vám v nemocnici nebo v domově důchodců někdo umírá, ne na covid, a vy nemáte možnost se s ním rozloučit.

Ať už měly rozhodnutí vlády vliv na šíření nemoci nebo ne, ať jsme s nimi souhlasili nebo ne, v momentě, kdy se uzavřely okresy a za městy stáli na cestě policisté, nebyl to rozhodně příjemný pocit a troufám si říct, že toto opravdu ničemu nepomohlo. Zakázat lidem, aby mohli chodit do přírody a museli se udržovat jen na území svého města byl hodně velký zásah do soukromí a můžeme jen doufat, že už se to nikdy nebude muset opakovat.

přátelství

Možná jste patřili k těm, kteří opatření až tak nedodržovali a stejně jste neonemocněli. Anebo jste opatření striktně dodržovali, s nikým jste se nestýkali a stejně jste onemocněli. On totiž covid je nevyzpytatelná nemoc a nikdo neví, jaký bude mít průběh a mnohdy skutečně nevíme, kde jsme se mohli nakazit. Můžeme jen doufat, že covid již neovlivní naši potřebu stýkat se s dalšími lidmi. Děti budou chodit do školy, dospělí do práce a po práci se budeme scházet s rodinou a kamarády. V současné době máme možnost obnovit všechny naše přerušené kontakty. Ale také můžeme nenápadně skončit kamarádství s těmi, kteří nám tolik nechyběli a už je vlastně vidět nechceme.

přátelství

Člověk je společenský tvor a potřebuje kontakt promodarky.cz s dalšími lidmi. I ti, kteří mají rádi samotu potřebují sociální kontakty minimálně se svou rodinou. Zkusme dohnat všechny návštěvy, které jsme nemohli uskutečnit díku lockdownům a navštěvujme hlavně své rodiče či prarodiče. Možná se naučili zacházet s tablety či chytrými mobily, ale osobní kontakt nelze technikou nahradit.