Malované truhly do Vašich domovů

Malované truhly známe od našich babiček, mohou krásné doplnit design našich domovů nebo chat. Jak takové truhly využít a kde je pořídit a za jakou cenu?

Starší ročníky si možná pamatují u našich babiček nádherné vyřezávané a malované truhly. Vždy bylo nadšením, když jsme tyto truhly mohly otevřít a podívat se pod poklici tajemství, které mohly před námi ukrývat. Babičky v nich měli různé kroje, staré vzácné oblečení, ale také třeba duchny nebo vzácné knihy. Bohužel poté truhly začali mizet z našich domovů i chat a přesouvali se na půdu, kde na ně několik desítek let padal prach. Momentálně se tyto malované truhly vrací zpět do módy a jsou velmi žádané. Splňují totiž nejen estetickou funkci, dýchnou na Vás minulostí, ale také se dají skvěle využít jako úložné prostory.

stětce

Pokud nějakou takovou zaprášenou truhlu najdete na své půdě je možné ji renovovat a dát ji nový hábit. Na internetu je spousta návodů, jak truhlu dát do kupy a vytvořit na ní nádhernou malbu. Není to nic složitého. Je potřeba ji pořádně umýt, vydezinfikovat, vybrousit a poté akrylovými barvami vytvořit malbu dle vlastního uvážení. Pokud se na to necítíte máte možnost se podívat po trhu a takovou malovanou truhlu si zakoupit.

truhla

Koupě malované truhly

Díky tomu, že se malované truhly staly tak oblíbené není problém její koupě. Jedná se o dřevěné truhly, které buď jsou nové, ale s designem staré doby anebo je možné koupit s renovované starožitné truhly s typickými výjevy jako jsou ptáčci, vlčí máky nebo třeba srdce. Co se týká ceny je to velice proměnlivé, ale je potřeba počítat s tím, že starožitné truhly, které jsou po renovaci jsou dražší než nově vyrobené. Ceny malovaných truhel začínají na 7000Kč a dokážou se vyšplhat až do desítek tisíc. Malované truhly je možné nakoupit u na internetu nebo třeba v prodejně se starožitnostmi. U koupě malované truhly na internetu je dobré si vždy ověřit důvěryhodnost daného prodejce, aby Vám místo truhly nezbyly jen oči pro pláč.