Pískovec na podlaze vypadá úžasně


Obklady a dlažby z pískovce patří k nejkrásnějším. Vynikají svou kresbou a barvou natolik, že mnohé z vás přivedou v němý úžas. Pískovec je také materiál, který se velmi často napodobuje v reliéfech umělého kamene, ten se začal objevovat v obchodech se stavebninami již před více než deseti lety. Ovšem umělý kámen a přírodní materiál jsou dva nesrovnatelné pojmy.

Maspalomas Gran Canaria

Teplé barvy – kdybyste se ubytovali na Kanárských ostrovech, na ostrově Gran Canaria, na jižním cípu v oblasti Maspalomas, a vyšli z hotelu v dopoledních hodinách směrem k oceánským břehům, z dáli budete sledovat ten úžasný kontrast blankytně modré oblohy, zelenomodré mořské hladiny a do oranžova zbarvené plochy písečných dun, které patří k nejzajímavějším úkazům v Evropě. Ta barva písku vás doslova uchvátí a to samé se týká i barvy pískovcových obkladů. Syté odstíny oranžové, okrové, krémové, světle hnědé – to vše láká k přiblížení a pohlazení. Jsou to teplé a veselé barvy, takže vás budou k sobě přitahovat a budete je vnímat podobně, jako vnímáme letokruhy na dřevěném masivu.

přírodní pískovec

Hodí se na vytápění v podlaze – ani s pískovcem nemůžete šlápnout vedle, pokud jej zvolíte jako dlažební materiál na podlahu u podlahového vytápění. Všechny přírodní kameny dobře absorbují teplo a postupně jej předávají do okolí. Můžete tedy klidně chodit doma po pískovci bosí, jednak vám teplé barvy budou připadat i opticky hřejivé, a zároveň se o příjemný pocit na chodidlech postará i topný podlahový okruh.

Zřejmě vás přežije – mnoho lidí si přeje, aby tu po nich něco „zůstalo“, nějaké výtvarné či hudební dílo. Něco podobného se povedlo např. i stavitelům hradů a zámků, jejichž mistrovské kousky obdivujeme i dnes, po mnoha staletích. Pískovcový obklad či dlažba vás také zřejmě přežije, a tak je celkem reálné, že je budou obdivovat i vaše děti, vnoučata či pravnoučata.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup