Kdy se opravy bazénových čerpadel vyplatí

Mnoho z nás má léto spojeno s koupáním v bazénu. A není divu, koneckonců je to jeden z nejlepších způsobů, jak se v horkém dni osvěžit. I to je koneckonců důvod, proč jej najdeme prakticky na každé zahradě, ať už u rodinného domu či u chaty nebo chalupy.

Samozřejmě s bazénem je také spojena údržba. A ta mnohdy není jednoduchá. Naštěstí máme hned několik zařízení, které nám s tímto úkolem mohou pomoci. Jedním z nejdůležitějších je pak filtrační systém. Ten se skládá z čerpadla, samotného filtračního zařízení, a odtoku, který odvádí vyčištěnou vodu zpět do bazénu.

bazen2

Ovšem, stejně jako cokoliv jiného, i tento přístroj se může porouchat. Kterákoliv z jeho částí může být poškozena, zvláště pokud je zařízení hojně používáno. A to je, vzhledem k tomu, že často pracuje po celou letní sezónu prakticky nepřetržitě.

Jedním ze zařízení, které se takto mohou porouchat, je i čerpadlo samotné. To má za úkol nasávat vodu z bazénu a přivádět ji k filtru. K tomu je používán nejčastěji elektrický motor. A všichni víme, že s elektřinou si není radno zahrávat, zvláště v blízkosti vody.

bazen6

Zároveň je však jasné, že bez něj nemůže celý systém fungovat. Jak tedy vyřešit, pokud se skutečně něco stane? V podstatě máme dvě možnosti. Buď jej dáme do opravy, nebo pořídíme nové. Otázkou ovšem je, kdy se opravy bazénových čerpadel skutečně vyplatí. Zde totiž záleží na několika faktorech.

Tím prvním je stáří čerpadla. Pokud je relativně nové, pak se oprava většinou vyplatí, zvláště pokud je ještě v záruce. Ovšem stáří není jedinou věcí, kterou je potřeba sledovat.

Důležité je také sledovat fluktuace ceny a vlastnosti nových modelů. Někdy se totiž nakonec ukáže, že koupit nový je podstatně výhodnější investicí. To ale samozřejmě není univerzální. Vždy je potřeba přihlédnout jak ke konkrétní situaci, například typu poškození, tak i k našim finančním možnostem. Jen tak budeme moci udělat správné rozhodnutí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup