Jak vybírat chodítka pro děti? Které chodítko dítěti první kroky skutečně usnadní?

Už od narození miminka se každý rodič těší na jeho první krůčky. Když tato doba přijde, chce každý rodič svému dítěti první kroky co nejvíce usnadnit.

Jak vybírat chodítka pro děti? Které chodítko dítěti první kroky skutečně usnadní?

Na trhu najdeme nespočet chodítek pro děti, dokonce se hojně vedou debaty o tom, zda jsou chodítka opravdu vhodné. Odpověď je jasná, některá chodítka dítěti první kroky skutečně usnadňují, pomáhají získat stabilitu a jsou bezpečná, jsou ale i chodítka, která by děti neměly používat příliš často, protože to může mít vliv na jejich přirozený vývoj. Jak tedy chodítko vybírat?

pexels-photo-1108195

Chodítko ano či ne?

Možná také uvažujete, zda je vhodné pořídit dítěti chodítko nebo ne. Určitě jsou chodítka užitečná, ale pozor na to, kdy je dítěti pořídíte. Pokud dítě ještě chodit neumí, není příliš vhodné dávat jej do chodítka, kde dítě sedí a jen se odráží nožičkami. Tyto chodítka by se měly používat minimálně, dítě je v nich totiž v nepřirozené poloze a může se to později odrazit i na stavu a vývoji kyčlí u nejmenších dětí. Chodítka, kde dítě sedí, jsou ale praktická zase v tom, že dítě je chráněno, připoutáno a nemůže si ublížit. To ocení maminky, které se pak nemusejí o dítě bát a nemusí jej neustále hlídat.

Mnohem lepší jsou ale aktivní chodítka pro děti, které již zvládnou se samy postavit. Toto chodítko pak dítě před sebou tlačí, může se o něj opřít a získává tak oporu, kterou jistě potřebuje, když si je ještě v krocích nejisté. Pro dítě je to také nesmírná zábava a rodič pak nemusí mít strach, že dítě upadne, když teprve chodit začíná. Navíc aktivní chodítka jsou vybaveny i předním panelem, který pro děti nabízí zábavu. U panelu dítě může i sedět a hrát si. Hrací panely u chodítek mohou vydávat zvuky, jsou zde nejrůznější drobné hračky, které dítě i učí.

girls-children-kids-friends-50581

Najděte to pravé

Na trhu najdeme nepřeberné množství dětských chodítek, dnes jsou populární ty z plastu, obvykle mají i ochranné bezpečnostní a protiskluzové prvky. Dřevěné chodítko pro děti ale nabízí stabilnější a lepší oporu, navíc má originální design. Dřevo je navíc přírodním a tudíž i bezpečným a zdravotně nezávadným materiálem. Při výběru nespěchejte a snažte se najít to pravé chodítko pro svého malého objevitele.

Je krásné sledovat, jak se děti učí a objevují svět. Usnadněte jim jejich cestu i první krůčky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup