Vhodné nejen pro děti

Bydlení je dnes drahé, a tak mnoho rodin místo větších bytů obývá menší příbytky, často dokonce garsonky. Nedostatek místa je nepříjemný nejen pro dospělé, ale také pro děti, které si nemají kde pořádně hrát a postrádají soukromí. Samozřejmě, že tím nejlepším řešením je přestěhovat se do většího, ale to je často velice problematické a někdy to prostě nejde vůbec. V takových případech je velice žádoucí pořídit si nábytek, který může alespoň trochu toho obytného prostoru pomoci uvolnit. Řeč je o patrových postelích, které děti vyloženě milují .
patrová postel

Klidný spánek

Mnoho rodičů patrové postele nemá příliš rádo, jelikož jsou přesvědčeny, že jejich ratolesti z nich mohou snadno spadnout, třeba když budou mít špatné sny. A většinou jsou podporováni rozličnými pověstmi od svých přátel. Samozřejmě, že příběhy dětí, které padají z poschoďových lůžek, jsou smyšlené. Tento druh postelí se snad odjakživa vyrábí ochranným hrazením po všech stranách, takže je prakticky nemožné, aby se váš potomek bez svého vlastního přičinění jen tak překulil dolů na podlahu. A to platí jak pro malé předškoláky, tak i pro přeci jen trochu odrostlejší děti.
dětský pokoj

Musí vydržet

Bezpečnost je pochopitelně prvořadá, vždyť na patrové posteli obvykle spí hlavně děti, i když ne vždy. I dospělí tento druh lůžka mohou nouzově využít, třeba když přijede návštěva. Proto je více než vhodné nechat si postele vyrobit z kvalitních materiálu a moderními metodami, jinak nic moc nevydrží.
tři patrové postele
Navíc mějte na paměti, že se taková postel nepoužívá pouze k spánku, ale děti na ní také mohou řádit. Pokud bude špatně vyrobená, dlouho vám sloužit nebude. Stejně důležitý je i materiál. Nemusí se hned jednat o masivní dřevinu, existují i jiné, obdobně odolné suroviny, ale pravda, že na masiv nic nemá. A to jak po stránce pevnosti, tak i co se týče vizuálních vlastností.