Stěhujeme rodinný dům i se zahradou


Stěhování vybavení městského bytu je vždy snazší, než akce, která se týká rodinných domů včetně příslušenství, kam patří garáž, zahrada, kůlna, dílna či sklepní prostory. Kdo se k něčemu podobnému chystá, měl by počítat s delší procedurou a také s náročnější přípravnou fází. Na co byste neměli při stěhování zahradního nábytku a květináčů Odnes to a dalších předmětů z venkovních prostor zapomenout?

zahradní nábytek

Demontáž nábytku – už máte rozmyšleno, kdo vám rozmontuje zahradní nábytek, i ten v interiéru? Toto se doporučuje u rozebíratelného nábytku provádět vždy, protože jednotlivé spoje velmi trpí právě při přenášení, přičemž se mohou rozviklat a nevratně poškodit. Mimochodem, montáže a demontáže nábytku včetně kuchyňských linek či vestaveb na míru provádí i stěhovací firmy, a navíc jsou pojištěné.

nábytek na zahradě

Balení rostlin – kdo má doma v obýváku tři pokojovky v květináčích, vloží je do kartonové krabice nebo do plastové přepravky a převeze na nové působiště svým vlastním vozem, jenže u stěhování zimní zahrady a některých rostlin ze zahradní parcely to tak jednoduché nebude. Mohou se tu vyskytnout i velmi velké exempláře v obřích květináčích, mohou se stěhovat i sazenice okrasných či ovocných stromků a toto zaplní i celý stěhovací vůz. Důležité je zejména dobře rostliny zabalit, každou zvlášť, nejlépe do bublinkové fólie, a dbát o to, aby měly při balení i přepravě zajištěnou optimální teplotu ovzduší. Mnoha rostlinám nesvědčí ani přímé slunce a proto se vyplatí na stěhování rostlin dohlédnout osobně a případně stěhováky vhodně instruovat.

Stěhujeme akvárium – milovníci přírody mohou mít doma i velké akvárium. Jestliže to dovoluje nosnost podlahy či stropu, v rodinných domech nebývá problém mít i pět set litrů velkou nádrž. Toto je pak pro stěhovací firmu velká nálož, neboť hmotnost pouhého prázdného akvária přesahuje několik metráků.