Organizace kongresu či konference

Organizovat kongres či konferenci je velmi náročné po všech stránkách. Jeho organizování je nutné plánovat se značným předstihem. Je toho mnoho, co je třeba zajistit. Samozřejmě kongres či konference je velmi nákladnou záležitostí. Někdy je hrazený prostřednictvím dotace, někdy si ho hradí samotní účastníci.
Když už to stojí tolik peněz, samozřejmě, že organizátorům velmi záleží na tom, aby byl efektivní. Aby přinesl nové poznatky pro všechny zúčastněné, aby přinesl něco nového.
To znamená pozvat opravdu kvalitní hosty, což není vůbec snadné vykomunikovat. Sestavit program není vůbec jednoduché.
 školící místnost

Praktická stránka kongresu

Ale neméně náročné jsou také praktické záležitosti. Kde se kongres bude konat? Když bude v Praze, budou Moraváci remcat, že je to zase ten starý známý pragocentrismus. Když se bude konat v Brně, budou remcat Češi, že to mají příliš daleko, i když na straně druhé budeme moci uvítat zahraniční hosty ze Slovenska, Maďarska a Rakouska.
hotelová ložnice
Je možné tuto situaci vyřešit nějakým kompromisem, který bude přijatelný pro všechny zúčastněné a dostane se i na ty zahraniční hosty? Rozhodně ano, kongres je možné vyřešit i prakticky. Ideální kongresové místě se totiž nachází na Vysočině. Je to dostupné pro všechny. A nejlepší konference jsou ty, které se nacházejí na malebném místě, které je na straně jedné dobře dostupné a na straně druhé v něm nalezneme značné množství přírodních krás či jiných podnětů. Lze vůbec takové místo navíc? Zároveň takové, které by nabízelo i dostatečnou kapacitu. Samozřejmě a jednoznačně ano. Tím místem je Vysočina. Na současného prezidenta můžeme mít rozhodně názor jakýkoli, ale těžko mu lze nerozumět, proč k tomuto kousku České republiky má tak hluboký vztah.
Pokud víte, že výhledově začnete plánovat kongres či konferenci, zkuste vzít v potaz tuto lokalitu. Určitě budete spokojeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup