Kvalitní husí peří vás opravdu zahřeje

Tradiční náplní přikrývek a polštářů je už odedávna peří. Pokud tedy patřil majitel postele k těm šťastnějším a vlastnil kromě lůžka i husy, popřípadě kachny. Kachní peří už se v současné době ale příliš na vycpávky peřin nepoužívá. Je to hned z několika důvodů.

polštáře

·        Husí peří má oproti kachnímu
–         lepší plnivost
–         lepší tepelně izolační vlastnosti
–         delší životnost.
A kromě toho husí peří nezapáchá. Kachní peří vydává i po několika vypráních specifický pach. A vzhledem k tomu, že se svou peřinou a zejména polštářem budete v úzkém kontaktu, mohlo by to být obtěžující. Kvalitní péřové přikrývky a pochopitelně také péřové polštáře jsou plněné pouze husím peřím, které se rozděluje na jemné husí peří a prachové husí peří. Prachového peří je většinou v náplni 10–20 %.

Snadná údržba

Velkou výhodou moderních peřin a polštářů je, že se mohou prát v klasické pračce. Odpadá tedy nutnost vozit své lůžkoviny do čistírny. Pokud máte větší bubnovou pračku, pak je problém s údržbou vyřešen. Stačí dokoupit prací prostředek, který neobsahuje enzymy a nastavit prací program na 60° C. Dodržet zásadu pracího prostředku bez enzymů je velice důležité. Náplň by totiž mohla ztratit své izolační vlastnosti.

péřová peřina

o   Do sušičky je vhodné přidat 2–3 tenisové míčky.
o   Ty totiž narážením do péřového produktu nedovolí peří vytvořit žmolky.
Péřovou výbavu do postele mohou získat i děti. Vzhledem k tomu, že je peří čištěno a sterilizováno, nehrozí žádné alergické reakce. Výrobci nabízejí peřiny i v prodlouženém provedení pro partnerskou postel. Anebo ji mohou využít i jednotlivci, kteří mají rádi nejen dostatek prostoru kolem sebe, ale také možnost zachumlat se tak, aby z peřiny koukala jen hlava. Výhodnější při nákupu je pochopitelně pořízení celé sady.
·        Péřové komplety jsou dodávány ve složení
§  klasická velikost – peřina + polštář
§  prodloužená velikost – peřina + 2 polštáře. 

4.5/5 - (4 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup