Hlavní důvody, proč si lidé půjčují dodávky

Mít k dispozici velké auto v podobě dodávky se občas hodí. To však neznamená, že byste si ji měli pořizovat na stálo. V případě potřeby si dodávku prostě půjčte od kamaráda, nebo pokud žádný váš přítel tento druh vozidla nevlastní, navštivte specializovanou půjčovnu. Nebude to sice zadarmo, ale získáte tím velký a mobilní úložný prostor, který se dá využít různými způsoby.
předek dodávky
1. Stavba – při stavebních úpravách jsou vozidla s velkým úložištěm určitě potřeba. Převoz materiálu osobními auty je velmi zdlouhavý a neefektivní. Do dodávky, zvláště pak větších rozměrů, můžete nasoukat takřka cokoliv. Od cihel, přes radiátory až po těsnění nebo izolaci. Pokud si však auto půjčíte, musíte dbát na to, abyste ho nepoškodili. Při odevzdání by samozřejmě mělo být dokonale čisté .
2. Stěhování – stěhování je další situací, ve které je vhodné mít k ruce velkou dodávku. Rozhodně je většinou levnější půjčit si auto než využít profesionální stěhovací firmu. Sice se trochu nadřete, ale ušetříte. A to i když půjčovné také není zrovna zanedbatelné. Čím déle vám bude stěhování trvat, tím vyšší poplatky pak zaplatíte. Během několika málo hodin se může konečná částka vyšplhat i na tisíce. Proto je vhodné půjčit si dodávku hlavně na stěhování na kratší vzdálenosti. V takovém případě se vám asi více vyplatí spolehnout se na stěhovací firmu, jejíž služby budou v tomto případě cenově přeci jen zajímavější.
mercedes benz typ l331
3. Nákup – i při nakupování se dodávka hodí. Samozřejmě, že tím není myšlen klasický velký nákup, který většina rodin provádí o víkendu, ale nákup rozměrnější věcí jako jsou koberce nebo třeba nábytek. Většinou je levnější půjčit si dodávku než si tyto věci nechat přivézt dodavatelem. Navíc nemusíte sedět v den dodání doma a čekat na to, až konečně přijedou. Prostě zajedete na místo, naložíte a jedete zpátky domů. Jednoduché, levné a zároveň praktické řešení.